243 - چهارماهگیت مبارک پسرم؛ نفس هایت سبزی بهار عاشقیست

ماه چهارم زندگی پسرم، یک ماه، با درد و رنج و فراوان.. از خس خس هاش گفته بودم که اواخر سه ماهگیش شروع شد و متاسفانه فوق تخصص نوزادن تشخیص اشتباه داد و بخاطر اشتباه رفتن مسیر، درمان اونقدر طولانی شد و اونقدر وضعیتش بدتر شد که سه روز توی بیمارستان بستری شد پسرک نازنینم.. من فقط موندم کی به این دکتر پیرمرد مدرک فوق تخصصی نوزادان رو داده. بچه م داشت از دستم ................ .

دکترش رو عوض کردیم. داروهای جدید داد، البته قبلش از ریه هاش عکس گرفتیم و طبق عکس تشخیص داد. گفت سه روز مصرف کنه اگه بهتر نشد باید بستری شه.. به توصیه یه نفر، فردای اون روز پسرم رو پیش دکتر دیگه ای بردیم که به نظر میرسه توی استان بهترینه و اون گفت باید همین امروز بستریش کنید. میخواستم پسرم رو ببرم بیمارستان خصوصی توی شیراز که دکتر توصیه کرد توی بوشهر بستری کنید بیشتر بهش میرسن و این بستری شدن پسرکم توی بوشهر بزرگترین اشتباه زندگیم بود...

خیلی مسخره ست، خیلی خیلی مسخره ست که توی یه برگ کاغذ که توی پزشکی نمیدونم بهش چی میگن که کنار تخت هر مریض گذاشته اطلاعات خیلی جالبی پیدا میشه. مثلا : درجه حرارات، تعداد تنفس، نبض، ضربان قلب و ... و به جز تب همه ی این موارد کاااااااااااااااملا الکی و باب میل پرستار پر میشه یعنی هیچوقت نبض و تعداد تنفسی شمرده نمیشه ولی اون لیست پره!!!!

وقتی هم بخاطر زردیش توی بیمارستان دیگه ای توی بوشهر بستری بود خودم خودم خودم شنیدم از یکی از پرستارا که داشت به یکی دیگه میگفت بیا بریم مریضا رو چک کنیم، نمیخواد فشار و قند همه رو اندازه بگیریم، از هر کدوم یه چیز رو اندازه میگیریم و بقیه مواردش رو الکی پر میکنیم!!!

خلاصه اینکه پسرم رو به بهبود بود تا اینکه روز سوم وضعیتش خیلی بدتر شد و چون رگش سفت شده بود و دارو رد نمیکرد دوباره ازش رگ گیری نکردن و داروهاش رو بهش نمیدادن و وقتی میگفتم پسرم داره تند تند نفس میزنه هیچ کاری واسه ش نمیکردن.. میگفتن چون قراره فردا مرخص بشه دکتر گفته دیگه نمیخواد ازش رگ گیری کنید.. یعنی پسرم با اون حال و روزش یه روز بدون دارو بمونه!!! دیگه با رضایت شخصی، عصر روز سوم مرخصش کردیم و فرداش رفتیم شیراز. دکتر اونجا عکسش رو دید و معاینه کرد و گفت از نظر علمی باید بستری بشه اما چون قبلا بستری بوده دارو مینویسم سه روز مصرف کنه دوباره عکسش رو بگیرید بیارید اگه بهتر شده که خدا رو شکر اما اگه بهتر نشده باید بستری بشه. بعد از سه روز دوباره عکسش رو گرفتیم اما این بار بردیم پیش فوق تخصص ریه. یه دکتر توی بوشهر هست که کارش عالیه.. حداقل در مورد مریضای دیگه ش که میشناختم کارش خیلی خوب بود..

اون میگفت مشکل خاصی نداره و فقط آلرژیه !!!و وقتی دو تا عکس ها رو مقایسه کرد گفت بهتر شده . چند تا داروی دیگه به داروهاش اضافه کرد و گفت بعد از یه هفته بیارید ببینمش.. و بعد از یک هفته هم به جز یکی، بقیه داروهاشو قطع کرد و گفت آلرژیه و انشاالله تا 3 ماه دیگه برطرف میشه..

الان که این پست رو مینویسم (یعنی روز آخر ماه چهارم) خس خس سینه ش خیلی کمتر شده و سرفه های چرکیش تبدیل به سرفه های خشک و خیلی خیلی کمتر شده اما هنوز قطع نشدن.

خدا جونم هزاران بار شکرت

از شیرینی هاش بگم!! از خندیدن هاش و از تموم شدن گریه هاش..

پسرم صبح ها که از خواب بیدار میشه فول انرژیه... با بهونه بی بهونه میخنده واسم. دستش به توپ و گل زیر انداز بازیش میرسه و دیگه نیازی به وصل کردن کتابای نخیش نداره.. دو تا دستاش رو میتونه به هم برسونه. خیلی راحت روی این دست و اون دستش میچرخه.. پاهاش رو کامل بالا میاره تا جایی که باسنش هم از زمین بلند میشه.

نازنین مامان و بابا رو وقتی روی شکم میذارم میتونه کامل سرش رو بالا بگیره و دیگه گردنش نمی افته.

پسر فنری مامان دیگه نمیتونه فنری باشه!! قبلا وقتی بالا پایینش میکردم به محضی که پاهاش به پاهام میخورد خودش حالت پرشی به بالا میگرفت و خیلی همکاری میکرد باهام اما بعد از بیمارستانش پسرم خیلی میترسید تا دستم رو میبردم سمتش از ترس بد جور تکون میخورد و اصلا نمیشد باهاش بازی کنی یا بندازیش بالا!! خلاصه اینکه کلا یا توی بغلم بود یا روز زمین خوابیده بود بخاطر همین تا مدت ها دیگه اصلا نمیتونست روی پاهاش وایسه.. الان که شرایط روحیش بهتر شده شکر خدا کمی بالا پایینش میکنم و خوشش میاد و میخنده، اما مثل قبل بدنش محکم و سفت نیست و دوباره کمی شل و ول شده اما بازم میتونه کمی روی پاهاش بایسته، الهی شکر.

سیسمونی که واسه ش گرفته بودیم تا سه ماهگیش بود و اصلا هم لباسای پاییزه و زمستونه نداشت.. این ماه کلـی لباس خریده پسرم.

امروز هم واکسن 4 ماهگیش رو زد و متاسفانه مرکز بهداشت قطره فلج اطفال نداشت که بهش بدن!!!

رشد قد و زنش هم عالی بود. با وجودی که وزن تولدش خیلی کم بود اما خدا رو شکر بعد از تولد جبران شد..

راستی چیزی که یادم رفته بود بگم اینکه سید مهدی توی دو ماهگیش ختنه شد.!.

این پست، آخرین پستی هست که درباره ی پسرم میذارم و مراحل رشدش رو مینویسم.. از این به بعد به همین صورت تایپ میکنم همراه با شکلک و طراحی زیبا پرینت میگیرم و یه کتابچه واسه خودش درست میکنم.این وبلاگ برای همسرم و عاشقانه هایی که بین خودمون دوتاست ساخته شده و از این به بعد هم مثل قبل ادامه میدم با نوشتن عاشقانه ها و خاطراتمون با این تفاوت که یک نفر دیگه به این خاطرات اضافه شده، سید مهدی عزیزم که پدر و مادرش رو عاشق خودش کرده.

عکس حذف شد

/ 15 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
poune

خدا حفظش کنه حس میکنم بیشتر شبیه باباش هست تا مامانش درسته؟آخه عکس باباشو دیدم

ماه

ماشالله هستي جان يه چيزي بگم تو اين سن بايد خيلي خيلي مراقبش باشي واسه سرما و ريه هاشو و الرژي بچه ها خيلي حساسن براي اينده خيلي مهمه حالا تصور كن من آدم بزرگ به خاطر عفونت گوشم كه الرژي فصل بهارم باعثش شده بود يه هفته بستري شدم اونوقت بچه ها باتن نحيفشون خيلي احتياط ميخوان اميدوارم زودي خوب بشه

دختر بامزه

وااااااااای ماششششالاااااااا...چقد شیرین شده، امیدوارم همیشه سالم باشه عشقولکتون[ماچ]

سارا

سلام هزار ماشالله چه کراواتی زود بزرگ شد ولی بی انصاف خوب جوابمون رو نمیدی وقت نمیکنی؟

افسون

سلامتی اعدامی که جرم رفیقش رو گردن گرفت ، بالای چوبه ی دار ازش پرسیدن : حرف آخر ؟؟؟ گفت به رفیقم بگین از این بیشتر از دستم بر نیومد !!

mobina

ایشالا نی نی گولو دیگه هیچ وقت مریض نشه[ماچ][قلب]

سارا

باشه عیبی نداره اینکه مشخصه پسرت بیشتر به مراقبت احتیاج داره درک میکنم

نسرین

سلام هستی جان...مامان مهربون...خوبی عزیزم؟؟؟ من مدتها نبودم....ولی همش تو فکرت بودم...که وای الان هستی با گل ÷سرش مشغل بازی...وای الان انقدررر بزرگ شد....الا که اومدم و خوندمت....خب ناراحت شدم که برای سید مهدی گل مشکل پیش اومده...ولی خوشحالم که حالا حالش خوبه..ایشالله همیش به سلامتیییییی

مژی

الهی هزاران بار شکر که بهتره