15 - دلیل شماره 1 : من برای دوست داشتن او انتخاب شده ام

همسرم من برای دوست داشتن تو انتخاب شده ام و تا زنده ام به تو و انتخابت متعهد خواهم ماند و عاشقت میمانم.

دو واژه " تعهد" و "انتخاب" هر دو به یک اندازه مهم هستن. یه چیزی که خیلی ناراحتم کرد خوندن وبلاگی بود که اون زوج قاطعانه تصمیم به جدا شدن داشتن.

عشق به راستی برگزیدن تعهدی برای دوست داشتن است!

این دنیا به ما یاد داده که با احساساتمون زندگی کنیم. ما "واقعا عاشق میشیم "( وقتی یه احساس دلباختگی شدید رو تجربه میکنیم). بعد فکر میکنیم که یا حتما باید با اون شخص ازدواج کنیم یا خواهیم مرد. بعدش تمام ذهنمون درگیره اون شخصه و اینکه چیکار کنیم. شاید با گفتن، شاید با رفتار کردن مثل یه حسود توی رابطه یا ابراز احساس مالکیت، شایدم هموار کردن مسائل برای ازدواج.

احساسات میان و میرن. فقط کافیه یه مدت آهنگ های غمگین عاشقانه گوش بدین تا یاد بگیرین که رابطه ها همیشه مثل همون اول نمیمونن. چرا مردم درمورد ازدواج همدیگه رو آزرده میکنن؟ چرا زوج ها رابطه ای رو شروع میکنن که از اول میدونن اشتباهه؟

ما نیازهای عاطفی و احساسی داریم. نمیتونیم احساساتمون رو تا از بین رفتن اونها نادیده بگیریم. اما نباید اجازه بدیم که هر احساسی زندگی ما رو تحت تاثیر قرار بده.

من کارشناس روان درمانی نیستم اما فکر میکنم که این ایده ها هستن که شخصیت رو از طریق ایجاد عادات متفاوت ( عمل ) تغییر میدن که میتونه احساسات منفی رو از بین ببره و به ما اجازه بده مثبت فکر کنیم ( تفکر ) و در نتیجه ایجاد توجه بیشتر به خودمون ( احساس ) .

یه قطار رو در نظر بگیرین که چطور با داشتن رابطه بین واگن هاش به حرکت ادامه میده. اول برای شروع رابطه تعهد داشته باشین. بدونید که احساسات مثل هورمون ها بالا و پایین دارن  و هیچوقت به اونها اعتماد نکنید. اینو توی ذهن و قلبتون داشته باشین که یه روز عاشق خواهید شد و خواه ناخواه احساس عشق میکنید و بعد با خیال راحت خواهید نشست و از منظره لذت خواهید برد با فهم اینکه این یک قطاره ( رابطه ) و جدایی در کار نیست.


 خدایا کمکم کن بتونم عشق و توجهم رو به شوهرم نشون بدم، مخصوصا وقتی او دچار عدم اعتماد به نفس میشه و مورد اتهام و دروغ قرار میگیره.

برای انتخاب ( تفکر ) عشق ( احساس ) تعهد ایجاد کنید ( عمل )

من اینکارو کردم!

/ 0 نظر / 3 بازدید